Skuteczny płyn do spryskiwaczy

deszczowa pogoda spryskiwacz

Doświadczeni kierowcy mawiają, że na drodze przede wszystkim trzeba widzieć wszystko, jak i być dobrze widzianym przez wszystkich. W stwierdzeniu tym jest niewątpliwie sporo racji, bo znaczna część wypadków wynika z zaniedbań w tym zakresie.

Względy bezpieczeństwa

Nikt nie zadba o nasze bezpieczeństwo lepiej niż my sami. Przed każdym wyruszeniem w trasę powinniśmy poświęcić kilka minut, by w razie potrzeby wyczyścić:

  • wszystkie szyby
  • klosze reflektorów

Oczywiste jest to, że mając do pokonania kilkaset kilometrów podczas ulewnego deszczu, nie będziemy się co chwila zatrzymywać i przecierać szklanych elementów ściereczką. W końcu, od czego mamy wycieraczki, którym z pomocą przychodzi płyn do spryskiwaczy?

Cena wyznacznikiem jakości?

Nierzadko jest tak, że za dobry produkt trzeba odpowiednio więcej zapłacić. W sklepach, w których dostępna jest szeroko pojęta auto kosmetyka, największym wzięciem cieszą się artykuły z górnej półki. Nie odpowiada za to marketing, tylko skuteczność owych środków. Konsumenci nie zwracają zbytnio na różnicę w cenie wynoszącą przykładowo dwa, czy trzy złote, gdy przekłada się to na lepsze efekty. Ekstremalnie tanie płyny mają to do siebie, że nie są nazbyt skuteczne. Dopiero produkty ze średniej półki radzą sobie w miarę dobrze z usunięciem z powierzchni szklanej owadów, czy nagromadzonego tam błota pośniegowego. Wydaje się więc, że nikomu nie zaszkodzi zalanie do zbiornika płynu, któremu niestraszne są żadne zabrudzenia.